Ero sivun ”Esimerkkisivu 2” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 3: | Rivi 3: | ||
{| align="right" border="1" | {| align="right" border="1" | ||
|align="center"|'''Kasvin koko''' | |align="center"|'''Kasvin koko''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Pieni, Keskikokoinen,<br />Suuri, Todella suuri | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Hedelmän koko''' | |align="center"|'''Hedelmän koko''' | ||
|align="center"| cm | |align="center"| n. cm | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Hedelmän muoto''' | |align="center"|'''Hedelmän muoto''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Pyöreä, Pyöreähkö,<br />Suippo, Piispanhattu | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Tulisuus''' | |align="center"|'''Tulisuus''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Tuleton, Mieto,<br />Keskitulinen, Tulinen,<br />Erittäin tulinen | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Maku''' | |align="center"|'''Maku''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Terävä, Raikas,<br />Hedelmäinen, Mehukas... | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Käyttö''' | |align="center"|'''Käyttö''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Etikkasäilykkeenä, levitteessä,<br />ruoanlaitossa, kuivattuna... | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Kypsyminen''' | |align="center"|'''Kypsyminen''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Erittäin nopea, Nopea,<br />Normaali, Hidas, Erittäin hidas | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Kukan koko''' | |align="center"|'''Kukan koko''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Pieni, Keskikoko, Iso | ||
|- | |||
|align="center"|'''Lehden koko''' | |||
|align="center"|Taimena iso, myöhemmin keskikoko | |||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Tukeminen''' | |align="center"|'''Tukeminen''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Ei vaadi, Vaatii tukemista | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Valon tarve''' | |align="center"|'''Valon tarve''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Vähäinen, Keskinkertainen,<br />Vaatii valoa | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Satoisuus''' | |align="center"|'''Satoisuus''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Heikko, Normaali, Satoisa | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Alkuperä''' | |align="center"|'''Alkuperä''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Maa tai alue tähän,<br />esim. Brasilia | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Tuholaisherkkyys''' | |align="center"|'''Tuholaisherkkyys''' | ||
|align="center"| | |align="center"|Herkkä, Normaali,<br />Kestävä Lisäksi voi<br />mainita erityiset viholliset,<br />kirvat tms. | ||
|} | |} | ||
== == | == == |
Versio 7. marraskuuta 2010 kello 10.57
Capsicum XXX
Kasvin koko | Pieni, Keskikokoinen, Suuri, Todella suuri |
Hedelmän koko | n. cm |
Hedelmän muoto | Pyöreä, Pyöreähkö, Suippo, Piispanhattu |
Tulisuus | Tuleton, Mieto, Keskitulinen, Tulinen, Erittäin tulinen |
Maku | Terävä, Raikas, Hedelmäinen, Mehukas... |
Käyttö | Etikkasäilykkeenä, levitteessä, ruoanlaitossa, kuivattuna... |
Kypsyminen | Erittäin nopea, Nopea, Normaali, Hidas, Erittäin hidas |
Kukan koko | Pieni, Keskikoko, Iso |
Lehden koko | Taimena iso, myöhemmin keskikoko |
Tukeminen | Ei vaadi, Vaatii tukemista |
Valon tarve | Vähäinen, Keskinkertainen, Vaatii valoa |
Satoisuus | Heikko, Normaali, Satoisa |
Alkuperä | Maa tai alue tähän, esim. Brasilia |
Tuholaisherkkyys | Herkkä, Normaali, Kestävä Lisäksi voi mainita erityiset viholliset, kirvat tms. |
Vapaamuotoinen teksti tähän